Základné modlitby

Prežehnanie sa
V mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen.

Otče náš
Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa meno tvoje, príď kráľovstvo tvoje, buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi. Chlieb náš každodenný, daj nám dnes a odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom, a neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás zlého.
Amen.

Zdravas’, Mária
Zdravas’, Mária, milosti plná, Pán s tebou, požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš. Svätá Mária, Matka Božia, pros za nás hriešnych teraz i v hodinu smrti našej.
Amen.

Sláva Otcu
Sláva Otcu i Synu i Duchu Svätému, ako bolo na počiatku, tak nech je i teraz i vždycky, i na veky vekov.
Amen.

Verím v Boha
Verím v Boha, Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme, i v Ježiša Krista, jeho jediného Syna, nášho Pána, ktorý sa počal z Ducha Svätého, narodil sa z Márie Panny, trpel za vlády Poncia Piláta, bol ukrižovaný, umrel a bol pochovaný. Zostúpil k zosnulým, tretieho dňa vstal z mŕtvych, vystúpil na nebesia, sedí po pravici Boha Otca všemohúceho, odtiaľ príde súdiť živých i mŕtvych.
Verím v Ducha svätého, v svätú Cirkev katolícku, v spoločenstvo svätých, v odpustenie hriechov, vo vzkriesenie tela a v život večný. Amen.

Ó, Ježišu
Ó, Ježišu, odpusť nám naše hriechy, zachráň nás od pekelného ohňa a priveď do neba všetky duše, najmä tie, ktoré najviac potrebujú tvoje milosrdenstvo.

14 komentárov k “Základné modlitby”

  1. Náš pán odkazuje všetkým, že miluje aj tých, ktori sa nedokážu ani poriadne pomodliť. Vždy je čas, aby to znenili. Ja banujem, že som to neurobil už davno, no som štastný, že aj mňa náš pán prijal.

  2. Zožente si knihu od Dominika Chmeľewského: “Jeho láska ťa uzdraví.”Ja ďakujem Bohu,že som sa dostal k tejto knihe.Skrze túto knihu sa mi otvorili oči v mnohom doteraz nevysvetlenom…

  3. Ja verím v Boha a Ježiša Krista celý svoj život som niečo hľadala, stále mi niečo chýbalo, nikdy som nebola spokojná a ani šťastná robila som chybu za chybami ,nemala som rada seba ,tak to znamená ani Boha ,teraz som šťastná, našla som Boha snažím sa byť človekom takým aby pán Boh ma ľúbil, a tiež ja sama, lebo môžem povedať že sa mam rada lebo to čo som hľadala a potrebovala mám, a to je BOH.

  4. Verim v Boha ….sice som bola nutena chodit do kostola ale verim v hlbke mojho srdca viem ze zije ….prajem si aby stal pri kazdom a chranil nas svojou rukou….a chcela by som ho vidiet mam vela otazok v hlave …

  5. Ked pozriete vyššie uvidite moj komentar z marca 2021. Vtedy ma boh oslovil a nechal ma este kráčať cestou na tomto svete. Po absolvovani katechumenatu som bol predvcerom pokrstený, birmovany a vcera som prijal aj sviatosť manzelstva. Moj zivot a chyby som pred rokom videl pred očami a tiez som videl, ze stojim v kostole pred ludmi a niečo im hovorim a tomu som v tej chvili nerozumel. Pochopil som to vcera ked sa mi to stalo skutočnosťou. Farar ma pri omsi poveril čítaním ked sme pri omsi prijali sviatost manzelstva a videl som to iste. Je to neuveritelne. Pre mna uz je to uveritelne, lebo som uveril. Pred rokom som sa pytal Boha, ci prijme aj takeho zlého cloveka ako som ja. On mi odpovedal, odkáž vsetkym, ze ja prijmem vsetkych, aj takych, ktori sa považujú za zlych. Toto je moj skutočný príbeh. Verte v Boha on nas skutočne miluje vsetkych.

  6. Ja tiež neviem sa modliť ale sa učím som rat a stasni že midal pan Ježiš druhu cancu lebo nas pan je milujuci otec nas verím neho ze mi tie hrihi odpusti a dami novu cancu dozivota celeho srca mu dakujem ze mi ukazal cestu pravdi ja saznazim abisom robil vsetko co hcenas pan otec hodevam aj dokostola abi som sa kajal za všetki moje hrihi ktore som spahal lebo som nevedel ze coja robím tak to je všetko dakujem zapohopene

Vložiť komentár