Deväť prvých piatkov

Ježiš dal 12 veľkých prisľúbení prostredníctvom Sv. Margita Mária Alacoque tým, ktorí si vykonajú pobožnosť deviatich prvých piatkov. Teda deväť mesiacov po sebe pôjdu na sv. prijímanie na prvý piatok v mesiaci. Najväčším prisľúbením je, že v hodine smrti bude Ježiš pri tom, kto si aspoň raz v živote pobožnosť dobre vykoná. Ak prerušíš deväťmesačnú pobožnosť, je lepšie začať ju odznova. Nakoľko sme slabí ľudia a nemáme istotu, či sme podmienky naozaj verne zachovali, možno si túto pobožnosť vykonať v živote aj viackrát.

Podmienky sú:

 1. Ísť na prvý piatok na sv. prijímanie a obetovať ho na odčinenie hriechov, ktoré zraňujú Božské srdce Ježišovo.
 2. Ísť na sv. spoveď v niektorý deň pred prvým piatkom (alebo priamo na prvý piatok) a obetovať ju na odčinenie hriechov, ktoré zraňujú Božské srdce Ježišovo.
 3. Pomodliť sa na prvý piatok na úmysel Svätého Otca.
 4. Celý deň sa snažiť vyhnúť hriechu aj všednému (ľahkému).
 5. vo všetkom mať úmysel obetovať celý svoj deň na odčinenie hriechov, ktoré zraňujú Božské srdce Ježišovo.

Dvanásť prisľúbení Božského Srdca pre tých, čo budú uctievať Božské Srdce:
1. Dám im všetky milosti potrebné ich stavu.

2. Vnesiem pokoj do ich rodín.

3. Poteším ich v trápeniach.

4. Stanem sa im bezpečným útočišťom v živote a najmä v hodine smrti.

5. Vylejem hojnosť požehnania na všetky ich podujatia.

6. Hriešnici nájdu v mojom Srdci zdroj milosti a nekonečné more milosrdenstva.

7. Ľahostajné duše sa stanú horlivými.

8. Horlivé duše dosiahnu veľkú dokonalosť.

9. Požehnám tiež domy, kde bude vystavený a uctievaný obraz môjho Najsvätejšieho Srdca.

10. Kňazom dám dar, že obrátia aj najzaťatejšie srdcia.

11. Mená tých, čo budú šíriť túto úctu, budú zapísané v mojom Srdci a nebudú z neho nikdy vytreté.

12. Všetkým, ktorí pristúpia k sv. prijímaniu na prvý piatok počas deviatich mesiacov nepretržite po sebe, sľubujem milosť pokánia pri zomieraní – nezomrú v nemilosti, ani bez sviatostí. Moje Srdce im bude bezpečným útočišťom v posledných chvíľach života.

 

Úcta a prisľúbenia Božského srdca

4 komentáre k “Deväť prvých piatkov”

 1. Pochvaleny bud Ježiš Kristus.
  Chcem vás poprosit ak by ste my mohli pomôcť a poradiť, trápi ma dcérka chodila 8 prvých piatkov po sebe do kostola vždy deň predtým sme sa vyspovedali a boli na omši. Tak isto sme to spravily aj teraz 9-krát vo štvrtok večer sa dcérka vyspovedala a prijala no v piatok ráno dostala teploty tak sme isly k lekarke.,je chorá tak celý deň prelezela a nešli sme s ňou do kostola na prvý piatok.Ako je to teraz platia jej tie 9 pažítky alebo neplatia kvolu tomu ze sa nezúčastnil dnes na svete omši tým ze ochorela to nespravila úmyselne lebo chcela ísť riadne sa pripravila spovedou len jej do toho vstúpila choroba. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. S pánom boho.

  • Pochvalný buď Ježiš Kristus, nie som kňaz, iba obyčajný kresťan, a chcel by som odpovedať na váš komentár, s pokorou v srdci a povzbudením do odhodlania a vytrvalosti v úcte k Božskému srdcu Ježišovmu, aby ste vytrvali a urobili si znova 9 prvých piatkov… Nie ste prví komu sa to tesne pred koncom nepodarilo dokončiť, vedzte že moja mienka a aj mienka mnohých iných, je tá, že satan sa nesmierne snaží prekaziť každú túto pobožnosť a hlavne veľmi dobiedza tesne pred dokončením…, vytrvajte, vytrvajte, vytrvajte, nenechajte sa odradiť…, toto je moja rada, urobte si pobožnosť znova a aj keď budete chorí ale dokážete chodiť, aj tak si tú pobožnosť dokončite, preukážete tak oddanosť nášmu Pánovi… želám vám úspech a požehnanie, nech vám Pán vleje pokoj do duše…, určite sa vám to nabudúce podari, pozdravujem dceru a nedajte sa, bojujte… 😉

 2. Pochvalný buď Ježiš Kristus, nie som kňaz, iba obyčajný kresťan, a chcel by som odpovedať na váš komentár, s pokorou v srdci a povzbudením do odhodlania a vytrvalosti v úcte k Božskému srdcu Ježišovmu, aby ste vytrvali a urobili si znova 9 prvých piatkov… Nie ste prví komu sa to tesne pred koncom nepodarilo dokončiť, vedzte že moja mienka a aj mienka mnohých iných, je tá, že satan sa nesmierne snaží prekaziť každú túto pobožnosť a hlavne veľmi dobiedza tesne pred dokončením…, vytrvajte, vytrvajte, vytrvajte, nenechajte sa odradiť…, toto je moja rada, urobte si pobožnosť znova a aj keď budete chorí ale dokážete chodiť, aj tak si tú pobožnosť dokončite, preukážete tak oddanosť nášmu Pánovi… želám vám úspech a požehnanie, nech vám Pán vleje pokoj do duše…, určite sa vám to nabudúce podari, pozdravujem dceru a nedajte sa, bojujte… 😉

Vložiť komentár